Gi en gave

Er det ytringsfrihet må det være lov å si at noen karikaturtegninger er feil.

Nestekjærlighet er viktig for hvordan vi bruker ytringsfriheten som kristne

Onsdag 7. januar ble Frankrike rammet av terrorisme. 12 mennesker ble drept da to menn angrep det satiriske magasinet Charlie Hedbo i Paris. To dager etter ble 4 gisler drept i en jødisk buikk i Paris.

Etter dette har temaet Ytringsfrihet blitt satt på dagsorden i Norge. Ytringsfrihet omhandler retten til å ytre seg og til å gi eller motta opplysninger (informasjonsfrihet), uansett hva slags medium man benytter, og uten innblanding fra myndighetene (kilde. Wikipedia)

Hvordan skal en som kristen forholde seg til ytringsfrihet. Dette svarer forsamlingsleder i Salem Misjonsforsamling (NLM) i Bergen, Svein Strand på.

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding