Gi en gave
Blomstrende start

Blomstrende start

Som den første kristne "video-on-demand"-plattformen i Midtøsten og Nord-Afrika, har SAT-7 Plus hatt en eventyrlig start.

SAT-7 sender kristne TV-sendinger på fire kanaler. I februar 2021 startet de i tillegg opp strømmetjenesten SAT-7 Plus der seerne kan få med seg programmene når de passer dem. Dette er særlig viktig for å nå yngre aldersgrupper som ofte har andre TV-vaner enn eldre.

Målet for det første året var at 25 000 skulle gjøre seg bruk av denne tjenesten. Ved slutten av året viste det seg at hele 37 000 hadde sett på SAT-7 Plus.

–Siden ikke alt er på plass ennå, har vi ikke markedsført dette tilbudet så veldig, sier Shady Francis i SAT-7 Arabic. –Derfor er det ekstra oppmuntrende å se den gode starten som dette tilbudet har hatt.

Francis forteller videre gjennomsnittstiden som brukes på SAT-7 Plus er mer enn 30 minutter. Dette er et veldig høyt tall som viser at folk setter pris på lengre innslag og ikke bare korte klipp.

–Be gjerne for SAT-7 Plus, Sier Jan Ørskov i SAT-7 Coo. –Mennesker i Midtøsten og Nord-Afrika har en enestående mulighet til å erfare Guds kjærlighet og omsorg gjennom denne strømmetjenesten.

Les våre nyeste artikler om Mediemisjon
Fred og fridom
Igjen kan me feira nasjonaldagen i eit fritt land.
Les mer
Tro, frykt og håp
Programmene er primært rettet mot somaliske kvinner, men har også en positiv påvirkning på menn.
Les mer
Tilbake til Jerusalem
Guds eget folk er en viktig misjonsmark for Norea. De er en av verdens minst nådde folkegrupper.
Les mer
Livreddande radio
Det er dunkelt inne i den enkle kyrkja, men lovsongen rungar mektig i det mørke kyrkjerommet.
Les mer
– I dag lever jeg med håp
Pudensiana på Zanzibar trodde livet var over, men så tok det en ny vending.
Les mer
– Ordene deres har vært til...
Dette sier en ung kvinne fra Marokko som har fått hjelp fra ett av SAT-7 sitt responsteam.
Les mer
Kveldsmøte på TV
Det er ofte langt mellom kristne menigheter i Nord-Afrika, men via TV-skjermen finner de fellesskap.
Les mer
Bryter ned fordommer
Barn med nedsatt funksjonsevne møter ofte isolsjon og ekskludering. TV-program vil motvirke dette.
Les mer
Historisk musikkprosjekt
– Denne sangen kommer til å bety mye for det kristne somaliske miljøet.
Les mer
Innhøsting i storm
I Indonesia kommer stadig nye mennesker til tro på Jesus, men omstendighetene er ikke enkle.
Les mer
Kristne barneprogram på TV...
Han gjennomgikk mye vondt under borgerkrigen i Syria, men sangene fra barne-TV hjalp ham.
Les mer
En mann i en skinnende hvit kappe
Det er krevende tider for de kristne i Indonesia, men stadig flere får et møte med Jesus.
Les mer

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding