Gi en gave
Illustrasjonsfoto: Linda Torkelsen
Illustrasjonsfoto: Linda Torkelsen

Livreddande radio

Det er dunkelt inne i den enkle kyrkja, men lovsongen rungar mektig i det mørke kyrkjerommet.
Av: Elisabeth Lillebø Sæth

Det er tid for vitnesbyrd, og Agnes er ei av dei som vil dele. Ho hadde gifta seg svært ung, og fått fire born. Ein dag hadde mannen sendt henne på dør. Kasta henne ut av sin eigen heim, og vekk frå kontakten med borna sine.  Ho visste ikkje kvar ho skulle gjere av seg, eller kva ho skulle leve av. Ho såg ingen grunn til å leve lenger. Agnes vart traumatisert, deprimert og suicidal.

– Ein dag bestemte eg meg for at eg ikkje ville leve lenger, og låste meg inne for å ta livet mitt. Men noko i meg fekk meg til å skru på radioen, fortel ho.

Det som «tilfeldigvis» går på radioen akkurat då frå Håpets Kvinner reddar livet hennar. Ho ringjer telefonnummeret som blir oppgitt på slutten av programmet, og får snakke med ei kristen søster som oppmuntrar henne, og set henne i kontakt med ei lokal bønegruppe på Zanzibar, der ho bur.

Radioprogrammet Håpets Kvinner redda livet til Agnes. Men enda viktigare; ho fekk møte Jesus, han som kan gje evig liv til dei som trur på han. Og ho fekk eit fellesskap av kvinner i bønnegruppa. Det gjorde inntrykk å møte Agnes, og høyre korleis Gud brukar Håpets Kvinner på Zanzibar. Ingen av oss går gjennom livet utan sår og traumer. Det vi opplever set sine spor i kropp og sinn.  Mitt store ønske og mi bøn er at kvinner som Agnes også kan få hjelp med dei avtrykka som traumene har etterlate seg, og at traumekurs kan være ein reiskap Gud kan bruka til å setja mange kvinner fri i både kropp, ånd og sjel.

Les våre nyhetsartikler om mediemisjon
Gud får ikke fred
Over hele verden, i ulike tidssoner, ber kvinner for og med hverandre.
Les mer
Internasjonal oppmerksomhet
Noreas storsatsing begynner å bli lagt merke til i ulike misjonsmiljøer rundt i verden.
Les mer
Stolte etterkommere etter Kam
Afar-folket er et kusjittisk folkeslag. De regnes som etterkommere etter Kusj, barnebarnet til Noa.
Les mer
"The Loud Voice"
I Afar-kulturen får ikke jenter gå på skole. Radioprogram gir dem livsviktig undervisning.
Les mer
En enslig vedkubbe
Én for én når vi unådde mennesker med evangeliet. Sammen skapes det et bål.
Les mer
Bekymring og skam
Japanske kvinner møter mange utfordringer, men hvor skal de gå med sine bekymringer?
Les mer
Bibelradio-prosjektet
Fra vår partner i Sentral-Asia har vi fått følgende beskrivelse:
Les mer
Fred og fridom
Igjen kan me feira nasjonaldagen i eit fritt land.
Les mer
Tro, frykt og håp
Programmene er primært rettet mot somaliske kvinner, men har også en positiv påvirkning på menn.
Les mer
Tilbake til Jerusalem
Guds eget folk er en viktig misjonsmark for Norea. De er en av verdens minst nådde folkegrupper.
Les mer
Livreddande radio
Det er dunkelt inne i den enkle kyrkja, men lovsongen rungar mektig i det mørke kyrkjerommet.
Les mer
– I dag lever jeg med håp
Pudensiana på Zanzibar trodde livet var over, men så tok det en ny vending.
Les mer

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding