Tørke kan vise skatter
Da disse to israelske fiskerne kontrollerte utstyret sitt på stranden ved Genesaret, la de merke til noe de ikke hadde sett før. Noe som var dekket av jord speilte seg i solen. Arkeologer som ble tilkalt, fant ut at de to brødrene hadde funnet en fiskerbåt som stammet fra Jesu tid.
Den eneste grunnen til at denne store gjenstanden ble funnet, var en tørketid som hadde vart i tre år. Den hadde ført til en usedvanlig lav vannstand i sjøen.
Bibelen underviser oss om at i tider med åndelig tørke kan Gud avdekke noe som har en stor verdi. Guds herlighet kan skjule seg under det som ikke ser ut som noe herlig. «Derfor mister vi ikke motet … Vi har ikke det synlige for øye, men det usynlige» (2. Kor 4,16-18).
OPL664