Gi en gave
Stahet førte til ulykke
Unsplash

Stahet førte til ulykke

Sommeren 1986 kolliderte to skip i Svartehavet utenfor kysten av Russland. Hundrevis av passasjerer døde da de falt i det kalde vannet.

Ulykken skyldtes ikke tekniske svikt, men menneskelig stahet. 

Begge kapteinene visste at de var på kollisjonskurs, begge kunne ha styrt klar av den andre, men ingen av dem ville vike. 

De var for stolte. Da de endelig kom til sans og samling, var det for sent. 

Menneskehjertet er årsaken til mange katastrofer, både på det personlige og offentlige plan. 

Jesus Kristus kom til verden for å be mennesker vende om fra sin onde vei og søke hans nåde. 

Ydmykheten skaper noe nytt. Da kan det bli et nytt liv ved Jesus, «han som bar våre synder på sitt legeme opp på treet, for at vi skal dø bort fra syndene og leve for rettferdigheten. Ved hans sår er dere blitt legt» (1. Pet 2,24).

OPK130 
 

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding