Gi en gave
Blind, døv og stum

Blind, døv og stum

En kvinne som het Helen Keller, ble både blind og døv like etter fødselen, og som en følge av det ble hun også stum.

Men en lærer så det som et spesielt kall å ta seg av Helen Keller. Tålmodig underviste hun lille Helen ved berøring og kjærlighet. Hun ble en moden og klok personlighet, og som voksen formidlet hun dette: 

«Jeg lengter etter å gjennomføre en stor og edel oppgave, men det er min fremste plikt å utføre enhver oppgave som om den er et stort og edelt verk. Verden bringes fremover, ikke bare ved hjelp av kraftige dytt fra dens helter, men også av den minste hjelp fra hver eneste ærlig arbeider.» 

Helen Keller var en kristen, og hun bekrefter bibelordet som sier: «Men all nådes Gud, som har kalt dere til sin evige herlighet i Kristus Jesus, etter en kort tids lidelse, han skal dyktiggjøre, stadfeste, styrke og grunnfeste dere»
(1. Pet 5,10).

OPK097

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding