Gi en gave
Gå og møt!
Foto: Gift Habeshaw/Unsplash

Gå og møt!

"Herren sa til Aron: "Gå og møt Moses i ørkenen!" Han gikk av sted og møtte Moses ved Guds fjell, og han kysset ham." (2. Mos. 4, 27)

Moses var på dette tidspunktet 80 år (Apg. 7, 23+30), og Aron noe eldre. Når hadde Aron sett broren sin sist? I mange år hadde Moses vært egyptisk prins, og det var 40 år siden han flyktet ut i ørkenen. I all denne tida hadde Aron levd i Egypt som slave. Plutselig fikk han denne beskjeden fra Gud, om å gå ut i ørkenen for å møte broren sin! Ved å være lydig og gå, ble han oppfyllelsen av Guds løfte til Moses om å gi ham en hjelper (v. 14-16).

Det forundrer meg stadig vekk hvordan Gud arbeider i våre liv og sender andre i vår vei når det trengs. Mennesker som er lydhøre og lydige, eller bare på rett plass til rett tid. En kan nesten se og merke de usynlige trådene Gud trekker i. Noen ganger er det møter som er avgjørende både i nåtida og for framtida. Andre ganger er det små begivenheter i hverdagen. Alle vitner de uansett om Fars forsyn og forsørgeransvar, som Bibelen forteller om (Matt. 6, 32-33; Joh. 14, 18). Det er stort å oppleve! Så hvem har du opplevd å bli sendt til gjennom livet? Og hvem har du opplevd ble sendt til deg? Enten vi har opplevd det før eller ikke, så kan vi uansett be om å få oppleve det nå i dag. For den som er villig, den vil Gud bruke!

Av Eli Fuglestad. 

TFT 684. 

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding