Forbered deg med en Jesus-leseplan.
En av de mer enn 50 bibelleseplanene YouVersion tilbyr for å hjelpe deg til å bruke Bibelen mer heter ”The Essential Jesus”.
Denne bibelleseplanen vil føre deg gjennom 100 nøye utvalgte skriftsteder, én hver dag både fra Det gamle og Det nye testamente, for å introdusere deg for personen Jesus. Du vil få lese profetier om at han kommer, du vil få lese hva han sa, få oppleve hvordan han omgikk mennesker, følge han gjennom død og oppstandelse. Du vil til og med få lese at han kommer tilbake.
Siden dette er en grei og overkommelig bibelleseplan, så kan den kanskje også være til hjelp for deg og din daglige bibellesing.
Alt du trenger å gjøre er å opprette en gratis YouVersion konto. Deretter går du til bibelleseplanen ”The Essential Jesus” og velger ”Start denne bibelleseplanen”, på din mobiltelefon eller på YouVersion.com. Dersom du velger norsk versjon av YouVersion og Norsk Bibel sin 88/07 oversettelse, så vil du få bibeltekstene på norsk. Dersom du kobler kontoen din til sosiale nettverk som Facebook og Twitter, kan du i tillegg dele det du leser med dine venner.
Best av alt, hvis du starter ”The Essential Jesus” i dag, så vil du ende opp første påskedag, akkurat i tide til å feire ham!