Gi en gave
Hjertespråket

Hjertespråket

Mao gjorde en grundig jobb da han innførte mandarin som felles språk for alle kinesere. Men for mange etniske minoriteter er det likevel ikke hjertespråket.

Kina har i dag en befolkning på omlag 1,5 milliarder mennesker. Etter at vestlige misjonærer ble utvist av landet i 1948, har evangeliet blant annet blitt forkynt til kineserne gjennom radiosendinger fra kraftige sendere utenfor landets grenser. Dette har bidratt til en formidabel økning av antall kristne. I følge Joshua Project er det nå 7,5 prosent evangeliske kristne i Kina. Landet er derfor definert som nådd med evangeliet (når det er over 2 prosent evangeliske kristne). Det betyr likevel ikke at Noreas oppdrag i landet er over - det finnes nemlig fortsatt ca. 450 unådde folkegrupper i landet. Mange av disse er små minoriteter, men til sammen har disse gruppene en befolkning på hele 136 millioner mennesker. Nå arbeider vi for å nå også dem. Mange av dem snakker og forstår hovedspråket mandarin, men de forbiner ofte mandarin med maktarroganse og undertrykkelse. Evangelisering på mandarin blant etniske minoriteter i Kina kan trolig sammenlignes med å evangelisere i Norge ved hjelp av tysk i årene rett etter 2.verdenskrig.

Vi har som mål å nå disse gruppene på deres egne hjertespråk og støtter derfor et prosjekt som retter seg mot en folkegruppe som teller 1,4 millioner mennesker. 15-minutters episoder med dramatiserte bibelhistorier blir sendt som radioprogram på kortbølge eller distribuert via mediespillere. Les mer om Noreas arbeid i Kina her.

Les våre nyhetsartikler om mediemisjon
En enslig vedkubbe
Én for én når vi unådde mennesker med evangeliet. Sammen skapes det et bål.
Les mer
Bekymring og skam
Japanske kvinner møter mange utfordringer, men hvor skal de gå med sine bekymringer?
Les mer
Bibelradio-prosjektet
Fra vår partner i Sentral-Asia har vi fått følgende beskrivelse:
Les mer
Fred og fridom
Igjen kan me feira nasjonaldagen i eit fritt land.
Les mer
Tro, frykt og håp
Programmene er primært rettet mot somaliske kvinner, men har også en positiv påvirkning på menn.
Les mer
Tilbake til Jerusalem
Guds eget folk er en viktig misjonsmark for Norea. De er en av verdens minst nådde folkegrupper.
Les mer
Livreddande radio
Det er dunkelt inne i den enkle kyrkja, men lovsongen rungar mektig i det mørke kyrkjerommet.
Les mer
– I dag lever jeg med håp
Pudensiana på Zanzibar trodde livet var over, men så tok det en ny vending.
Les mer
– Ordene deres har vært til...
Dette sier en ung kvinne fra Marokko som har fått hjelp fra ett av SAT-7 sitt responsteam.
Les mer
Kveldsmøte på TV
Det er ofte langt mellom kristne menigheter i Nord-Afrika, men via TV-skjermen finner de fellesskap.
Les mer
Bryter ned fordommer
Barn med nedsatt funksjonsevne møter ofte isolsjon og ekskludering. TV-program vil motvirke dette.
Les mer
Historisk musikkprosjekt
– Denne sangen kommer til å bety mye for det kristne somaliske miljøet.
Les mer

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding