Konserter
LOVSANGSKONSERT MED EP-RELEASE (NO)
Lovsang handler om Gud, hvem Han er, og hva Han har gjort og kan gjøre i våre liv! Gled dere i Herren, dere rettferdige, og lovsyng hans hellige navn! ” (Salme 97, 12). Derfor starter vi UL med lovsangskonsert. Sammen med lovsangsteamet og de dyktige musikere, vil Trygve Skaug også delta på konserten. Det blir fokus på takk, tilbedelse og hvordan vi kan la lovsangen bli en del av hele livet, 24-7. På lovsangskonserten lanseres en helt ny musikk-EP som er laget til UL 2011. Hvis du ikke har fått eller bestilt den gjennom påmeldingen, kan du kjøpe den i informasjonen på UL. Eller Bok- og media-butikken i festivalhallen.
Tirsdag kl. 23.00 i Kongeparken Amfi.
MR. ANDRESEN (NO)
Med sin sterke vokal, karakteristiske melodier og varm holdning, presenterer 25 år gamle Lars Andresen sine egne sanger på en pålitelig måte. Han kommer til å synge sanger fra blant annet sitt deutalbum, “En del av dette puslespillet” fra 2009.
Tirsdag kl. 00.00 i konsert- og seminarteltet
THE CONQUERORS (KENYA)
Gutta tar turen helt fra Kenya for å være med oss på UL. Gruppa The Conquerors består av fem unge menn fra den store Kawangware-slummen i Nairobi, Kenya. De har vokst opp i denne fattige delen av Nairobi, og bor der fortsatt. Ved å bo i den fattige delen av Nairobi og med dårlig betalte jobber er det vanskelig å få dagen til å gå opp. The Conquerors bruker sine evner på en fantastisk måte. Gutta har fått et kall. Nå bruker de musikken til å fortelle andre om Jesus. De reiser rundt på gudstjenester og der de kan for å fortelle andre om Jesus. De har brennende hjerter og vet akkurat hva de synger om. På UL blir det både sterke vitnesbyrd og mye musikk å få fra disse fem engasjerte gutta.
Onsdag kl. 23.00 i Kongeparken Amfi
SUNDAY SINGERS (NO)
Sunday Singers er en kristiansandbasert gruppe med mange kjente slagere og gospelsanger på reportoaret – svøpt i originale og velsnekra arrangementer. Sunday Singers er kjent for sin presisjon og sitt klare budskap. En uunnværlig konsertopplevelse!
Torsdag kl. 00.00 i konsert- og seminarteltet
RACHAEL LAMPA (US)
26åringen fra Michingan i USA har til sammen utgitt 7 album. Hun synger både retro, ballader, akustisk, soul og R&B. Med andre ord kan dette bli en konsert med noe for en hver smak. Lampa elsker Gud og elsker musikk, og at det er nettopp derfor hun skriver sanger. Gjennom sangene ønsker hun å være ærlig og å formidle sannheten om Guds kjærlighet, tillitten til Han, og sin egen rolle som menneske i verden. Gled deg til å bli fanget og berørt av hennes musikk, tekster og tilstedeværelse på scenen. Kjøp cdene hennes i Bok og media butikken i festivalhallen.
Fredag kl. 23.00 i Kongeparken Amfi
BAY OF PLENTY (NO)
Gruppa så dagslys i 2007, men ble først komplett høsten 2010 da Kristian Lid ble en del av bandet med sin lidenskapelige stemme. Poprockbandet har akkurat sluppet sin første firespors EP.
Fredag kl. 00.00 i konsert- og seminarteltet