Gi en gave

Ettåringer på Malmøya

En del unge gir ett år til tjeneste for misjonen. Ved et kurs de hadde på Malmøya i Oslofjorden fikk jeg være med på opplegget blant disse unge lederne.
Tolv stykker var disse ettåringene, og det ble såpass travelt med bibeltimer og samtaler at jeg ikke fikk tatt bilde av hele flokken. De to bildene jeg har lagt ved, har jeg hentet fra Facebook.

Joakim Byrknes og Linn Kristin Skodvin (til venstre) var to av de mest aktive i samtalen. Emnene mine var: 

Jakobs kall, kamp og nye kaliber, 1Mos trettito.
 
Enestående kristen i Korint og Kardemomme by. 1Kor sex og sju.

Fellesskapskristen i Korint og Kidsa by. 1Kor tolv.

Jeg ønsker de tolv unge jeg fikk møte, inklusive Joakim Byrknes (til venstre), all velsignelse i liv og tjeneste videre. 

Kursleder var Hans Kristian Skaar.

De tre emnene bearbeider jeg med tanke på sending i Norea og her på webpastoren under spalten Opplæring.

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding