Gi en gave

Glimt fra stor-Oslo

I dag fikk jeg lyst til å fortelle litt fra det kristne arbeidet i stor-Oslo. Jeg begynner med besøket tirsdag kveld i Nordstrand misjonsgruppe hjemme hos Målfrid og Erling Øverby.

Et dusin personer samles regelmessig om Guds ord i hjemmene. Formann er professor Jan Bjørn Osnes. Jeg holdt andakt og fortalte fra misjonsarbeidet ute og hjemme.

Søndag kveld var jeg gjest i Misjonssenteret i Høvik, i Bærum, vest for Oslo. Der hadde de en spesiell misjonsfest for Misjonssambandet den kvelden. Det var rett og slett så fullt at de måtte dekke ekstra bord for å få plass til alle. Holmen musikklag deltok. Hun som hadde invitert meg, var Berit Finnbakk. Et stort og lyst lokale har de disponibelt der langs den gamle Drammensveien, og en stor kollekt til NLM vitner om kjærlighet til misjonsarbeidet.

Mandag kveld talte jeg på møte i Osloavdelingen av Norsk Gideon. De var samlet i Kirkestuen i Røa. Arne Byrkjedal hadde invitert meg, og det var inspirerende å høre om arbeidet deres. Vi var kanskje 17 til stede.

Bildene er fra husmøtet hos Målfrid og Erling Øverby. 



Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding