Gi en gave
Jesaja 53.3

Jesaja 53.3

Dagens Bibelvers finner vi i Jesaja 53, vers 3: «Han var ringeaktet, forlatt av mennesker, en smertenes mann, vel kjent med sykdom, en foraktet mann som ingen ville se på, vi regnet ham ikke for noe.»

Jesus blir beskrevet på mange måter i Bibelen; sterk og herlig og mektig og så videre. Men det er én ting som sjelden dras fram, syns jeg, og det er at Han var en sorgenes og smertenes mann, vel kjent med eller fortrolig med sorg og sykdom. Tenk det! Han er fortrolig og kjent med din situasjon. Han lar seg ikke skremme av din lidelse, men Han er trygg, og Han er kjent med det. OG Han har medlidenhet med deg, står det i Hebreerne (4, 15).

Så går Han også foran med et godt eksempel, for Han er prøvet i alt, men uten synd. Med en sånn medlidende øversteprest kan vi «med frimodighet tre fram for nådens trone, så vi kan få miskunn og finne nåde som gir hjelp i rette tid» (v. 16) For Han har lovet, at den som kommer til Ham, vil Han så visst ikke støte bort (Joh. 6, 37). Så hvis du i dag kjenner på sorg eller smerte eller sykdom, så vit det, at Jesus er fortrolig med deg og din situasjon. Kom, du, frimodig til Ham, for Han tar imot deg! Herren velsigne deg i dag.

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding