Gi en gave
Bibelhelg på Vigra

Bibelhelg på Vigra

Vigra er ikke bare flyplass for Ålesund, men et levende bygdesamfunn på en naturskjønn øy ut mot havet. For tredje gang besøker jeg nå øya for å ha bibelundervisning - seks bibeltimer på tre dager. Det er Anne Grete og Lars Tolo som har invitert meg. Første kvelden var vi samlet en skoleklasse, omtrent 30 personer. Jeg underviser om hva Bibelen lærer oss om nådegavene, og da er det mye stoff å ta fram.

Samme kveld hadde det vært både korøvelse og yngreskveld, så det var bare så vidt barna og de unge kom seg av gårde før vi begynte bibeltimene. Gledelig med stor aktivitet. Lars Tolo er pensjonert politimann, og en annen aktiv kar på bedehuset som jeg snakket med, er Olav Synnes, som har arbeidet i landbruksprosjekter. Brødrene Roaldsnes sang og spilte, og det ordnes med kaffe og forfriskninger mellom timene.

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding