Gi en gave
Fagdag for NLM-forkynnerne

Fagdag for NLM-forkynnerne

Omtrent 25 personer reiser og har møter og bibeluker og -helger rundt om i landet. De fikk komme sammen til fagdag og inspirasjonssamling 12.12.12. Rektor Hans Aage Gravaas hadde en glitrende innføring i Misjonsutfordringer i vår tid. Undervisningsleder Kenneth Ellefsen holdt et klart og opplysende foredrag om Hva vil det si å være luthersk? Håkon Sunde Pedersen ga en grundig innføring i Profeten Jeremias' tilhørere og våre tilhørere, og Knut Kåre Kirkholm ga et tankevekkende panorama fra Bibelen om Templet og menigheten som tempel for Den Hellige Ånd. Det var den nye lederen for NLM Norge, Øystein Engås som sto bak opplegget, og han holdt en god bibeltime til å begynne med.

Det er flott et NLM kan ha et så stort korps av forkynnere. I tillegg kommer de som er ansatt i regionene. Bildet gir et glimt av en tredel av forsamlingen og Kenneth Ellefsen på talerstolen.

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding