Bønnekalender for november 2012
Ikke tvil på at Gud hører våre bønner. Vær sikker på at Han er i arbeid for å svare på våre rop for dem som lider og trenger å få høre om Guds kjærlighet. Mens vi ber, forandrer Gud liv, familier og samfunn.
Be for/om:
- Prosjekt Hannas (PH) radioprogram Håpets Kvinner (HK) som gikk på lufta på arabisk, kroatisk, farsi og tyrkisk i 2012, og nå er tilgjengelig på 61 språk.
- At Gud har hørt våre bønner. Mange regjeringer gjør nå mer for å bekjempe praksis med barnebruder, omskjæring, HIV/AIDS, æresdrap, fattigdom, sex-turisme, menneskehandel og mange andre vanskeligheter noen kvinner møter. Takk for at du fortsetter å be.
- Muligheten til å bygge et Hannas hus i Tanzania. Takk for den ene symaskinen de har fått, og be om at drømmen om 99 symaskiner til må bli virkelighet.
- PH – damer som har skaffet mat, klær, helsehjelp og skolepenger for foreldreløse barn. Fortsett å be om at disse barna vil ta i mot Guds gave til frelse, og lære å ære Ham hver dag.
- At pastorer i Tanzania sørger for bolig, bibelundervisning og ferdighetstrening for tidligere fanger og gjengmedlemmer, og hjelper dem til å fortelle andre om Guds kjærlighet.
- Utbredelsen av PHs bønnenettverk, spesielt I Brasil, Republikken Kongo, Irland, Kenya, Sør Korea, Elfenbenskysten og Portugal, samt Nord Afrika og Midtøsten. PH har mer enn 40 000 forbedere i 120 land som ber over same bønneemnet på 70 språk.
- De mange som har tatt i mot Gud og frelsen gjennom Jesus Kristus. En sveitsisk misjonær i Albania skriver: “Vi lytter til radioprogrammene deres i landsbyen der jeg jobber. Takket være solcelleradioene deres, har mange kvinner blitt kjent med Jesus bare ved å lytte til Guds ord gjennom stemmene deres. Jeg kan ikke beskrive den påvirkningen radiobølgene fra dere har hatt i livene til kvinnene i landsbyen. De fleste kvinnene er veldig fattige, de arbeider hele dagen på marker og tar seg av huset, sine ektemenn og barn. De finner oppmuntring og håp i kvinneprogrammene.”
- Hundrevis av PH – arbeidere på hvert kontinent – programprodusenter, koordinatorer, teammedlemmer, forbedere, radioteknikere, manuskriptforfattere, de som besøker og skriver til lyttere, og bønnegrupper. Må Gud belønne deres kjærlighet og trofasthet. (Hebr 6,10).
- PH’s 15-årige tjeneste for å nå kvinner gjennom bevisstgjøring, bønn og radioprogram. Takk Gud for forbedere som deltar i PHs årlige 40-dagers bønn og faste, og som ber trofast hver dag hver måned. (Habakkuk 1,5).
- Innvandrere som oppsøker Hannas Hus i Sverige. Takk Gud for at de har et trygt sted å møtes og be sammen, og bære hverandres byrder. Be for Hannas Hus i Brasil og Tanzania også.
- Alle de tusen som er involverte i PHs bønnegrupper, og møtes jevnlig for bønn, strekker en hand ut til kvinner og evangeliserer i fengsler, på barsel-avdelinger, sykehus, barnehjem og sentre for foreldreløse barn. Mange distribuerer mat, klær og babyartikler og gir kvinner og deres familier håp.
- At den kongolesiske krigsherren Thomas Lubanga ble funnet skyldig i å bruke barnesoldater i opprørshæren sin (www.nytimes.com). Fortsett å be om at andre vil bli arrestert og dømt for å misbruke barn på denne måten.
- Muligheter for Marli Spieker, PHs grunnlegger, til å besøke, oppmuntre og lære opp team som produserer HK på kasakh, koreansk, kirgisisk, mandarin, tajik, turkmensk og usbekisk. Takk også for muligheten for framtidige program på fransk og italiensk i Europa.
- Hver og en av forbederne i vårt eget land. Takk for engasjementet for kvinner som lider verden over.
- PH Afrika som har hatt opplæring av teamene i Etiopia for amharisk, oromo og aari, og for somali og swahili i 2012, og for samlingen som skal holdes i Mozambique i desember.
- At Campus Crusade for Christ og TWR (PH) har signert en partnerskapsavtale for å kunne lage en lydversjon av spillefilmen Magdalena: Through Her Eyes. Og bibelstudiemateriell som kan utvikle og bringe håp til kvinner i ulike land verden over. Be for utviklingen av disse programmene, produsenten og alle detaljene som trenger å jobbes med.
- Mulighetene Serene Yang (Singapore), Anne Isokuortti og Arja Asikainen (Finland) har hatt til å samarbeide med Anu Immanuel og Rose Peter for å gi produsenter opplæring, og holde PH-møter i India. Takk for indiske kvinner som sørger for bønnekalenderen og HK-programmet på åtte språk (bengali, gujarati, hindu, engelsk for India, engelsk, malayalam, oriya, punjabi og tamil). Takk også for dem som jobber med nye program på marati, kannada og telugu.
- En modig senator på Filippinene, og andre som ham, som prøver å hindre en endring av abortlovgivningen i landet (www.lifenews.com).
- Alle leger, veiledere og andre fagpersoner som gir av sin tid til å snakke i HK-programmene, holder seminar og gir opplæring til kvinnegrupper, samtidig som de bruker sine gaver til å løfte kvinner opp.
- At politiet i Kina arresterte 802 personer mistenkte for handel med barn og reddet 181 barn i en storstilt operasjon i 15 provinser (www.nytimes.com).
- For kvinnene og menn som har gitt sine liv til Jesus etter å ha lyttet til HK-programmene, fått besøk av PHs ansatte som har delt Guds kjærlighet med dem i forbindelse med bønnegrupper og konferanser, - eller gjennom PHs humanitære tjeneste.
- De mange pastorene, ektemennene og TWRs stab som støtter og tjener PHs stab og frivillige verden rundt.
- PHs spanske arbeid som fins mer enn 20 land, og for de mer enn 340 radiostasjonene i Latin Amerika som sender det spanske HK-programmet uten kostnader.
- PHs team i Etiopia som i samarbeid med PHs koordinator for Afrika jobber med å ferdigstille forebyggende informasjon om svangerskap og fødsler til aari-kvinner og menn i Sør-Etiopia.
- De hundrevis av frivillige som gir av sin tid, sin innsats og penger til PHs arbeid, slik at PH kan oppnå sine mål. Takk til dem som sørget for penger til PC-er, biler, telefoner, fotoapparater, opptakere og annet nødvendig utstyr teamene må ha for å kunne møte lyttere og forbedere, notere seg deres vitnesbyrd og rapportere om hva Gud gjør.
- At tusenvis av innsatte har mottatt håp og frelse gjennom den kjærligheten som blir vist dem i praksis, og gjennom bibelstudier av dem som besøker dem i Angola, Albania, Kambodsja, Elfenbenskysten, Nepal, Paraguay, Sør- Afrika, og 45 fengsler i Thailand, samt gjennom opplæringen de får fra HK-programmene over hele verden.
- Fortsatt økonomisk støtte til HK-programmene fra ERF i Tyskland, Sveits og Østerrike, NOREA i Danmark, Norge og Sverige, TWR partnere i Asia, Brasil, Canada, Nederland og Belgia, England og Burnham Stiftelsen.
- PHs frivillige team som jobber med internasjonale manuskript i Australia, ledet av Ros Atkinson. De utarbeider manuskript som oversettes til mer enn 60 språk.
-
PHs stab og frivillige som svarer på tusenvis av brev, e-poster og tekstmeldinger. Og for de som besøker lyttere i avsidesliggende landsbyer, sykehus og slumområder. Be for deres trygghet og helse, og at Gud vil gi dem visdom og fortsatt kjærlighet for dem de gjør dette for. De ser mye lidelse og fattigdom, og kan ikke møte alle behov – noe som kan være veldig deprimerende og vanskelig.
- For radioene, CD-ene med HK-programmene, bønnekalenderne, HKs manuskript, Bibler og annen litteratur som distribueres. De for trygghet og helse for dem som drar til utkantområder for å møte våre lyttere og forbedere.