En ny vår i India?
– Se for deg en lytter. Han hører på et radioprogram, men det er et par ting han ikke helt forstår. Han skulle gjerne hørt det igjen, men dette programmet blir ikke sendt om igjen før om 5 år. Jeg tenkte vi burde finne en løsning slik at lytteren kan høre programmet når det passer dem. I tillegg var det slik at mange satt alene og lyttet. Ville det ikke være bedre å samle dem i små grupper?
Detter forteller George Phillip som er mannen bak idéen til disse lyttegruppene.
– De første kristne møttes i hjemmene, står det i Apostlenes gjerninger. Basert på disse tankene tok ideen om Radio Home Groups form. De testet det ut i delstaten Gujarat, og herfra har dette spredd seg som en ulmende brann over hele landet, sier George Phillip beveget. Så langt er 15.000 grupper i gang rundt om i India, og veksten har akselerert. Allerede innen 2025 satser de på å ha 25.000 grupper.
Tross krevende tider med motstand fra hinduistiske grupper og en antikonverteringslov på trappene, kommer flere og flere indere til tro på Jesus ved å lytte til budskapet, ta imot det og gi det videre.