Gi en gave
Høsttur til Tyrkia
Pixabay/CCL

Høsttur til Tyrkia

Har du lyst til å bli bedre kjent med SAT-7 Türk og se en av verdens mest besøkte byer?

Tyrkia, landet som på Bibelens tid ble kalt Lilleasia, var et av de aller viktigste områdene for den tidlige kristne kirken. Det var hit Paulus' misjonsreiser i hovedsak gikk, og mange av de første menighetene utenfor Israel oppstod nettopp der. Galaterbrevet, Efeserbrevet og Kolosserbrevet ble skrevet til troende der, og alle de syv sendemenighetene som omtales i Åpenbaringen lå i dette området.

Høsttur til Tyrkia

Da skulle man kanskje tenke at Tyrkia for lengst er nådd med evangeliet om Jesus, men slik er det dessverre ikke. Tyrkerne som etnisk gruppe er tvert imot fortsatt blant verdens aller minst nådde folkegrupper. For hver evangelisk kristne tyrker finnes det mer enn 10 000 muslimer! Derfor er Norea Mediemisjon engasjert i misjon blant tyrkerne.

Har du lyst til å bli med Norea på tur denne høsten og bli bedre kjent med misjonsarbeidet vårt i Tyrkia? Vi vil da besøke Istanbul, byen der Europa og Asia møtes. Her har vår lokale TV-partner, SAT-7 Türk, sitt studio. I tillegg håper vi å få møte en eller flere som har blitt berørt av TV-sendingene våre, og det blir god tid til sightseeing i denne spennende byen med mye interessant historie langt tilbake i tid.

Høsttur til TyrkiaPixabay/CCL Høsttur til TyrkiaPixabay/CCL

Turen arrangeres 11.-16. oktober. Noreapastor Svein Anton Hansen blir med som reiseleder. Vil du vite mer om turen kan du kontakte Svein Anton på tlf 9765 5065 for en uforpliktende prat, eller sende en e-post til shansen@norea.no. Pris: kr.16.000 kroner pr. person i dobbeltrom, inkludert flyreise T/R Gardermoen-Istanbul samt utflukter. + kr 2.500 for enkeltrom.


Bli bedre kjent med Tyrkia 

Høsttur til Tyrkia

1) Hva skjedde med Tyrkia?

2) Tyrkias kristne røtter

3) Kristne radio- og TV-sendinger

 

Les våre nyhetsartikler om mediemisjon
Et ekte brødunder
Korte andakter produsert i ei stue på Jæren, forkynner evangeliet i Kirgisistan.
Les mer
Guds utvalgte folk
Den brutale gangsteren ble et brennende Jesus-vitne i Det hellige land.
Les mer
Noe skjer i Saudi-Arabia
Det ser ut til at murene slår sprekker i et av verdens vanskeligste land å være kristen i.
Les mer
– Jesus kryper inn i øret...
Millioner av mennesker har store problem med grunnleggende lese- og skriveferdigheter.
Les mer
Evangeliet rett i øret
India er verdens mest folkerike land. Landet topper også lista over antall unådde folkegrupper.
Les mer
Farvel, kjære konge!
I dag tidlig døde Kong Harald V. Vi lyser fred over hans gode minne.
Les mer
Høsttur til Tyrkia
Har du lyst til å bli bedre kjent med SAT-7 Türk og se en av verdens mest besøkte byer?
Les mer
Avhoppere
Å slippe ut av verdens mest lukkede land er ikke enkelt, og det har en pris.
Les mer
- Somalia er et glemt land,...
Utsagnet kommer fra ekteparet Shino og Shania som ser store muligheter for Arven etter Adam.
Les mer
Alle episodene ute
Podkastserien "Fra sår til styrke" har fått en varm mottakelse.
Les mer
Guds unådde folk
Per Birkeli har vært på reise i Israel og gir oss et blikk på arbeidet Norea er med på.
Les mer
Fortsatt over 40 prosent
2000 år etter misjonbefalingen ble gitt, er det fortsatt altfor mange som ikke kjenner Jesus.
Les mer

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 45085

Org. nr: 931983342

Send oss en melding