Gi en gave
Foto: Linda Torkelsen
Foto: Linda Torkelsen

– Undervisningen talte til meg fordi den var på mitt eget språk

En 18 år gammel indisk mann forteller hvordan familien ble annerledes da de ble kjent med Jesus.
Av: Brit Kari Urdal 05/12/25

– Jeg ble født og oppvokst i en vanlig stammefamilie, med far, mor, en eldre bror og en søster. Før vi tok imot Kristus, var livet vårt annerledes. Vi var religiøse, og praktiserte ulike ritualer. Vi hadde det trangt økonomisk, og moren min var svært syk. Selv om hun besøkte flere prester og leger, ble hun ikke frisk.

Faren min hørte om en lærer som ba for syke. Sammen dro foreldrene mine til denne læreren, og han ba for mor i Jesu navn. Sakte, men sikkert, ble moren min etter hvert bedre, og foreldrene mine tok imot Jesus. De tok meg med på søndagsgudstjenester, der denne læreren ledet forsamlingen. Jeg begynte på søndagsskole. Oppveksten min har vært avgjørende for at jeg bestemte meg for å vie livet mitt til Jesus. Jeg var med i en Radio Home-gruppe i landsbyen vår, og undervisningen talte til meg da den var på mitt eget språk, var i dialog-form og tok opp ulike temaer. Gjennom undervisningen opplevde jeg stor åndelig vekst, slik at jeg etter hvert ble med på et ett-årig bibelkurs et annet sted. Nå arbeider jeg med å formidle evangeliet til folket mitt og særlig inn mot barn. Vær gjerne med og be for meg!

Radio Home Groups har vist seg å være et svært effektivt og målrettet verktøy for å nå unådde folkegrupper bl.a. i India. Via mediespillere får deltakerne i gruppene bibelundervisning på sitt eget språk. Gruppelederne får oppfølging av lokale team slik at de blir utrustet til å svare på spørsmål og forklare den kristne tro for sine egne.

En slik mediespiller med innhold koster 300 kroner. Bruk Vipps eller kontonummer og bidra til at flere unådde får høre evangeliet om Jesus, vår redning.

Les våre nyhetsartikler om mediemisjon
Bønn for Iran
Vår partner, SAT-7 Pars, oppfordrer til forbønn for det iranske folk.
Les mer
Vårtur til Tyrkia
Har du lyst til å bli med Norea på tur og bli bedre kjent med TV-arbeidet til SAT-7 Türk?
Les mer
En mørk region med et...
Mange piler peker i feil retning. Men når det er som mørkest skinner lyset desto klarere.
Les mer
Det store plassbyttet
Jula handlar om tidenes klassereise.
Les mer
Gi en "pastor"
Takket være din gave kan de ta imot Guds gave.
Les mer
– Undervisningen talte til...
En 18 år gammel indisk mann forteller hvordan familien ble annerledes da de ble kjent med Jesus.
Les mer
Hjemme hos - misjon angår alle
Hver dag fram til julaften møter vi mennesker med et misjonsengasjement.
Les mer
De gyldne øyeblikkene
Gjennom TV-programmene blir barna sett, hørt og løftet opp.
Les mer
Velkommen til Noreakonferanse!
Wakshuma Tefere brenner for å gi evangeliet til sine egne. Han kommer til konferansen.
Les mer
En pastor som alltid er...
40 prosent av verdens befolkning har ikke hørt evangeliet, men mulighetene finnes.
Les mer
Kirken uten vegger
TV-programmer skaper fellesskap blant kristne som ikke kan samles.
Les mer
– SAT-7 er mine venner og...
Mange ensomme kristne i Midtøsten og Nord-Afrika får hjelp og støtte via TV-skjermen.
Les mer

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding