Gi en gave
Ble utsending etter ungdomstur

Ble utsending etter ungdomstur

"Rolf" var med Norea på tur til Sentral-Asia. Det fikk store konsekvenser.

– Det vi opplevde i Sentral-Asia var at Gud allerede hadde vært der, forteller "Rolf" (ikke hans egentlige navn). – Vi fikk gå i ferdiglagte gjerninger, og høstet frukten av ting som allerede var sådd. Vi opplevde at en ung mann ble døpt og en annen frelst i løpet av de få dagene vi var der.

"Rolf" forteller at han trives godt utenlands og at han sendte en åpen søknad til en misjonsorganisasjon da han nærmet seg avslutningene av studiene innenfor samfunnsvitenskap. Han antydet at han godt kunne tenke seg en tjeneste i Sentral-Asia, og det åpnet seg en dør til et av landene i dette området.

For tiden studerer han språk i hovedstaden. Det byr på utfordringer å lære et helt nytt og annerledes språk, men han trives med livet i landet og har god kontakt med andre kristne fra Vesten. Etter endt opplæring skal han videre til en annen by, og kommer der til å være tettere på det lokale arbeidet. – Jeg ser fram til å få bruke min utdannelse og bygge internasjonal kompetanse, samtidig som jeg bygger relasjoner med mennesker rundt meg, forteller "Rolf". Han har hørt fortalt at mediearbeidet har stor betydning for veksten av kristne i området, og har selv blitt overrasket over å merke at mange unge mennesker viser troen sin på sosiale medier.

Vær gjerne med å be for "Rolf" at han må få den utrustningen han trenger til tjenesten sin i Sentral-Asia.

Les våre nyhetsartikler om mediemisjon
Bønn for Iran
Vår partner, SAT-7 Pars, oppfordrer til forbønn for det iranske folk.
Les mer
Vårtur til Tyrkia
Har du lyst til å bli med Norea på tur og bli bedre kjent med TV-arbeidet til SAT-7 Türk?
Les mer
En mørk region med et...
Mange piler peker i feil retning. Men når det er som mørkest skinner lyset desto klarere.
Les mer
Det store plassbyttet
Jula handlar om tidenes klassereise.
Les mer
Gi en "pastor"
Takket være din gave kan de ta imot Guds gave.
Les mer
– Undervisningen talte til...
En 18 år gammel indisk mann forteller hvordan familien ble annerledes da de ble kjent med Jesus.
Les mer
Hjemme hos - misjon angår alle
Hver dag fram til julaften møter vi mennesker med et misjonsengasjement.
Les mer
De gyldne øyeblikkene
Gjennom TV-programmene blir barna sett, hørt og løftet opp.
Les mer
Velkommen til Noreakonferanse!
Wakshuma Tefere brenner for å gi evangeliet til sine egne. Han kommer til konferansen.
Les mer
En pastor som alltid er...
40 prosent av verdens befolkning har ikke hørt evangeliet, men mulighetene finnes.
Les mer
Kirken uten vegger
TV-programmer skaper fellesskap blant kristne som ikke kan samles.
Les mer
– SAT-7 er mine venner og...
Mange ensomme kristne i Midtøsten og Nord-Afrika får hjelp og støtte via TV-skjermen.
Les mer

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding