Gi en gave
Bekymring og skam

Bekymring og skam

Japanske kvinner møter mange utfordringer, men hvor skal de gå med sine bekymringer?

Japanske kvinner er opptatt av de samme tingene som vi: jobben sin, gamle foreldre, hva vil framtida bringe for barna. De møter  utfordringer i forhold til fattigdom, diskriminering, prostitusjon og vold. Men dette er skambelagt, og må holdes innenfor husets fire vegger. Selv om det finst over 80 000 guder i Japan, er det ingen som kan hjelpe, og de strever alene med sine problemer.

I Japan bor det ca 65 millioner mennensker. Under 1 % har hørt de gode nyhetene om Jesus som inviterer alle til å komme til ham med utfordringene sine. Japanske kristne er for få til å evangelisere sitt eget land. Derfor er Norea engasjert i dette arbeidet og støtter Håpets Kvinner til Japan.

- Bønnekalenderen åpnet øynene våre for at det er så mange lidende kvinner i verden. Dette var ukjent for den vanlige japaner. Jeg tror det er lignende problemer her hos oss fordi ulikhetene i samfunnet stadig øker. I Japan har vi en skamkultur som gjør at problemer som fattigdom, diskriminering, vold og prostitusjon fortsatt er skjult. Mange later som om dette ikke skjer i vårt samfunn. Jeg tror det er nødvendig å søke dypere innsikt i forholdene i landet vårt og be for det. Dette sier koordinatoren av Håpets Kvinner i Japan.

 



Les våre nyhetsartikler om mediemisjon
En enslig vedkubbe
Én for én når vi unådde mennesker med evangeliet. Sammen skapes det et bål.
Les mer
Bekymring og skam
Japanske kvinner møter mange utfordringer, men hvor skal de gå med sine bekymringer?
Les mer
Bibelradio-prosjektet
Fra vår partner i Sentral-Asia har vi fått følgende beskrivelse:
Les mer
Fred og fridom
Igjen kan me feira nasjonaldagen i eit fritt land.
Les mer
Tro, frykt og håp
Programmene er primært rettet mot somaliske kvinner, men har også en positiv påvirkning på menn.
Les mer
Tilbake til Jerusalem
Guds eget folk er en viktig misjonsmark for Norea. De er en av verdens minst nådde folkegrupper.
Les mer
Livreddande radio
Det er dunkelt inne i den enkle kyrkja, men lovsongen rungar mektig i det mørke kyrkjerommet.
Les mer
– I dag lever jeg med håp
Pudensiana på Zanzibar trodde livet var over, men så tok det en ny vending.
Les mer
– Ordene deres har vært til...
Dette sier en ung kvinne fra Marokko som har fått hjelp fra ett av SAT-7 sitt responsteam.
Les mer
Kveldsmøte på TV
Det er ofte langt mellom kristne menigheter i Nord-Afrika, men via TV-skjermen finner de fellesskap.
Les mer
Bryter ned fordommer
Barn med nedsatt funksjonsevne møter ofte isolsjon og ekskludering. TV-program vil motvirke dette.
Les mer
Historisk musikkprosjekt
– Denne sangen kommer til å bety mye for det kristne somaliske miljøet.
Les mer

Vi vil vise omsorg for hele mennesket og forkynne evangeliet om frelse ved troen på Jesus, med et særlig fokus på områder som er stengt for tradisjonell misjon. Vi gjør det gjennom målrettet bruk av elektroniske og digitale medier nasjonalt og internasjonalt.

Gi en gave

Kontakt oss

38 14 50 20

Bergtorasvei 120,
4633 Kristiansand

post@norea.no

Gavekonto: 3000.63.49494

Vipps-nr: 74066

Org. nr: 931983342

Send oss en melding